Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Znaki BHP i piktogramy

Znaki BHP i piktogramy powinny być umieszczone na widocznym miejscu w każdej firmie oraz miejscu publicznym. Ich głównym zadaniem jest chronienie osób przebywających na danym terenie przed wypadkiem lub poinformowanie ich, jak należy się zachować w przypadku zagrożenia życia. W naszej kolekcji posiadamy kilka najważniejszych typów znaków – ewakuacyjne, fotoluminescencyjne, fluorescencyjne, przeciwpożarowe, elektryczne, ochronne i informujące o zasadach higieny pracy, budowlane, jak też plany ewakuacyjne. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne oznaczenia oraz piktogramy BHP w formie naklejek i tabliczek. Sprawdź dostępny u nas asortyment.

Chroń siebie i swoich pracowników, dbając o poprawną orientację w terenie

Być może na początku, gdy rozpoczynasz swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie myślisz o takich rzeczach, jak znaki BHP i piktogramy. Jest to jednak jeden z najważniejszych elementów, od których zależeć będzie bezpieczeństwo Twoje, pracowników oraz odwiedzających Was klientów. Przepisy BHP jasno określają w jakich miejscach i jakiego typu informacje powinny się znaleźć. Oprócz kierunków drogi ucieczki nie powinno zabraknąć oznaczeń drzwi ewakuacyjnych i miejsc zbiórki. Ważne są również plany ewakuacyjne a w większych budynkach oznaczenia kolejnych numerów stacji zbiórek. Te niepozorne naklejki ze znakami BHP i piktogramy sprawiają, że w razie zagrożenia cały proces przebiegać będzie sprawnie. Piktogramy ogólne, informacyjne, przeznaczone są do oznakowania budynku. Nie powinno ich zabraknąć nie tylko w przestrzeni biurowej, ale również publicznej czy mieszkalnej. Bardzo wiele takich tabliczek czy naklejek możesz zauważyć w przychodniach czy szpitalach, kiedy to rzuciła Ci się w oczy naklejka z napisem szatnia, toaleta damska i męska, recepcja, restauracja czy bistro.

Oznaczenia fotoluminescencyjne i fluorescencyjne

Dla zwiększenia bezpieczeństwa osób przebywających w punktach usługowych, produkcyjnych czy publicznych, wiele osób decyduje się na zastosowanie oznaczeń fotoluminescencyjnych. Znak punktu zbiórki, kierunku podążania podczas ewakuacji, czy też znaki informujące o przeszkodzie w postaci stromych schodów lub wysokiego progu, najczęściej drukowane są na specjalnej folii fotoluminescencyjnej, która świeci w ciemności. Dzięki temu znaki są zauważalne nawet wówczas, gdy światło jest wyłączone, a na dworze panuje ciemność. Oznaczenia fluorescencyjne charakteryzują się z kolei wysoką jaskrawością, co również doskonale sprawdza się w przypadku oznaczenia miejsc zagrażających zdrowiu i życiu.

//]]>